Jak očistit prostor

Jak očistit prostor

Znáte ten pocit, když vás doma čeká těžká atmosféra…? Necítíte se v prostoru dobře a neumíte určit proč? V takovou chvíli je dobré si očistit prostor.

Energie okolo nás, myšlenky, emoce, záznamy událostí v prostoru zůstávají a usazují se stejně jako prach. A stejně jako fyzický nepořádek ovlivňuje naší pohodu, působí i tyto energie na naše pole, vnímání, náladu. Z toho důvodu je dobré svůj prostor očistit, nabít novou energií a propustit vše, co už nám není blízké a příjemné.

Energií, které můžou v prostoru zůstávat je mnoho. Může je zde odložit návštěva. Můžeme je odložit i my, když přijdeme z práce nebo zůstanou po hádce, emočním vypětí. Můžou to být i naše staré energie, se kterými už nejsme v souladu. Často je prostor plný myšlenek, které se nám a našim blízkým honí nezřízeně hlavou, pokud je nekontrolujeme a neočišťujeme. Všechny tyto energie, myšlenky, emoce, přesvědčení pak působí zpátky na naše vnímání a ovlivňují nás.

Proto je dobré prostor nejen uklízet ale také očišťovat energeticky. Je mnoho způsobů a mnoho úrovní, jak na to.

Fyzický úklid

Ať chceme nebo ne, v nepořádku harmonické energie nevytvoříme. Běžný úklid by proto měl být začátkem každé energetické očisty. Už samotným procesem uklízení, rovnáním předmětů, utřením prachu, vyhozením starých časpopisů prostor harmonizujeme a zbavujeme se starých energií, které prostor zatěžují.

Meditační očistné techniky

Pokud meditujete, je očista prostoru ještě důležitější. Otevřením svého pole vpouštíte energie z prostoru k sobě více než obvykle. Vyhraďte si chvíli jen pro sebe, zharmonizujte svou mysl, ponořte se do svého nitra a požádejte svou Jiskru o očištění prostoru od všech nedokonalých energií. Vizualizujte a prociťujte, jak prostor zaplavuje zářivé bílé, duhové nebo zlato-stříbrné světlo, rozpouští veškeré nedokonalosti a hutné tmavé energie. Můžete i vnitřním zrakem vidět nebo cítit, kde a jaké energie se v prostoru usadily. Jednoduše je nechte rozpustit. Nezapomeňte poděkovat za očistu.

Můžete využít i pomocníky…

Krystaly

K očistě a ochraně prostoru se velmi dobře hodí některé druhy krystalů. Jejich frekvence, podstata, přímo prozařuje a očišťuje prostor, do kterého je umístíte. Čím větší jsou, tím více energie umí zpracovat – tím lépe působí. Zejména pokud do nich s láskou a úctou vložíte záměr, aby tak činily. Nejlépe se pro tyto účely hodí geody ametystu nebo krystaly křišťálu.

Soli

Sůl působí jako energetická desinfekce. Nejlépe očišťuje nižší a hutné energie, které se objevují na místech, kde se pohybuje více lidí či když prožíváte náročnější období. Působí dobře také na energetický elektrický smog a energie sociálních sítí. Hodí se výborně například do kanceláře nebo do obývacího pokoje, předsíně, koupelny…  Sůl  negativní energii netransformuje, nasává ji do sebe. Je proto potřeba ji měnit, jakmile ucítíte, že už je těžká, nezáří. Její výdrž se hodně liší podle toho, kde ji umístíte a s jakými energiemi se potýká. Starou sůl jednoduše s poděkováním vyhoďte, nejlépe do přírody, a vyměňte za čerstvou. Pokud používáte naše soli, krystaly z nich omyjte, nechte je nabít na slunci a můžete je použít znovu.

Vykuřování

Vykuřování se k očistě prostoru používá už staletí. Tradičním vykuřovadlem je zapálený svazek šalvěje. Svazky se hodí zejména na hloubkovou očistu na začátku nebo jednou za delší čas. Působí jako energetický drátěný kartáč. Na běžnou údržbu prostoru a zejména na prostory vašeho domova se lépe hodí vykuřovací směsi. Působí jemněji a na více úrovních. Ty naše s krystaly prostor očišťují a zároveň harmonizují a rozvibrují na vyšší frekvenci.

Krystalové aromaterapeutické mlhy

Krystalové mlhy jsou novinkou v našem sortimentu, kterou ale v našem domově používáme už léta. Kombinace alkoholu, krystalů a aromaterapie rychle a účinně prozáří a pročistí jakýkoliv prostor. Jsou ideální očistou ve chvíli, kdy přijdete z práce, po lehkých neshodách, náročnějších chvílích v práci ci po běžné návštěvě. Narozdíl od solí, které působí pozvolně a dlouhodobě, mlhy jsou rychlá krátkodobá pomoc.

Co by se vám mohlo hodit…