Jarní očista domova

Jarní očista domova

S jarem cítíte příliv inspirace, energie a nadšení. Máte chuť se otevřít novému?
Aby ale nové mohlo přijít, je třeba očistit to staré. A to včetně vašeho prostoru, kde se energie ukládají.

Co se v energii prostoru usazuje a je vhodné pravidelně očišťovat?

Jednou za čas je potřeba očistit prostor po energetické stránce. Vlastně ideálně často. Protože když to neuděláme, může to mít dost silný vliv na náš život.

Energie prostoru totiž ovlivňuje nás a věci, které v prostoru děláme. 

Co se v energii prostoru usazuje a je vhodné pravidelně očišťovat?
Vaše energie
Kamkoliv přijdeme, vnášíme tam svou aktuální energii a vše, co se v našem energetickém poli momentálně nachází. Myšlenky, které nám proudí hlavou, emoce, které zrovna cítíme. Všechny tyto energie se usazují v prostoru, kde pobýváme. Čím častěji tam jsme a čím uvolněnější se zde cítíme, tím více se tam zakotvují. A zůstávají tam i po našem odchodu nebo změně nálady.

Energie blízkých
Stejně jako se v prostoru zakotvují energie naše, zůstávají tam i energie našich blízkých. Nejsilněji se ukládají energie těch, kteří tam nejvíce pobývají. Tedy většinou partnera, případně dětí. Zůstávají tam však i energie návštěvy, opraváře, paní na úklid. Kohokoliv, kdo v prostoru pobývá. Stejně tak se u vás doma mohou objevit myšlenky a emoce těch, se kterými jste se vy nebo členové rodiny setkali během dne. Můžete je totiž domů přinést ve svém energetickém poli.

Staré vzorce a přesvědčení
V prostoru se usazuje nejen naše aktuální rozpoložení ale i trvalejší energie, jako například naše vnímání sama sebe, našeho života, světa. Naše vzorce, strachy, pochyby, nastavení mysli… Můžeme na sobě pracovat, přepsat vzorce, rozpustit strachy. V našem prostoru však ta stará energie pořád ještě zůstává.

Energie předmětů
Knihy, dárky, dekorace, krystaly a energie v nich. Otiskávají se do nich energie z prostředí, kde vznikly, kde se skladovaly, energie jejich výrobců. Vyzařují energii samy o sobě. U osobních dárků také energie toho, kdo vám je daroval, včetně jeho vnímání vás samotných. Předměty tyto energie vyzařují a otiskávají do prostoru.

Ve chvíli, kdy pak v prostoru pobýváte, působí na vás jeho energie.
Můžete si to představit jako barvy, které se otiskávají na vaše šaty. V meditaci si tak své šaty „vyperete“, aby byly čisté a zářivé. Při pobytu v prostoru se vám pak na bílé šaty otiskávají barvy, které se v něm nachází.
Když jsou energie v prostoru čisté, harmonické a vyšší, podporují vás.
Když jsou těžké, neaktuální, negativní, táhnou vás dolů. Otiskávají se zpět do vašeho energetického pole, vrací se jako bumerang a vy možná přemýšlíte, proč se daného tématu ne a ne zbavit.
I proto je jarní očista domova tak důležitá. A samozřejmě nejen jarní. 🙂
Jarní očista domova

Jak tedy prostor očistit?

Nejlepší energetickou očistou prostoru jsou meditační techniky. Co ale dělat, když na meditaci nemáte čas nebo s nimi nepracujete?


Ukliďte fyzicky
Jarní očista domova začíná fyzickým úklidem. I tak totiž pomůžete očistě energií. Otřete prach, vymeťte pavučiny, vyvětrejte. Protřiďte staré, rozbité a nepotřebné věci. Dělejte to se záměrem očisty energií a dobrou náladou. S vědomím, že tímto úklidem očišťujete staré energie. Na pomoc si můžete vzít třeba také esenciální olej eukalyptu nebo tea tree a alkohol. Nalijte trochu do vody na vytírání nebo na utěrku na prach (pozor na materiály). Účinně rozpouští těžké energie. Největší pozornost věnujte místům, kde relaxujete – například sedačce. Tam budou energie nejintenzivnější. Nejstarší energie se pak schovávají v rozích, pod nábytkem, na těžko dostupných místech. Na ty se zaměřte zejména pokud děláte energetickou očistu poprvé, po dlouhé době nebo jste prošli velkou změnou.

Pozvěte na pomoc sůl a krystaly
Sůl i krystaly se k očistě energií používají už staletí. Umístěte je do prostoru a nechte působit. Můžete i požádat o pomoc s očistou energií. Sůl do sebe účinně natáhne těžkou energii. Hodí se na těžší energie, poradí si opravdu se vším. Do běžné místnosti stačí jedna mistička. Do větších prostor můžete dát mističek více do různých zón. Sůl do sebe těžkou energii vtahuje. Nezapomeňte ji proto vyměnit a starou vyhodit. Obecně vydrží cca 2-3 týdny, záleží ale na čistotě prostoru. Můžete použít sůl mořskou i himálajskou. Nebo vyzkoušejte naše energeticky nabité Očistné soli.
Stejně tak můžete pracovat s krystaly. Ty však narozdíl od soli většinou energii rovnou transformují. Po určité době je proto očistěte a znovu nabijte. Každý krystal se čistí a nabíjí trochu jinak, doporučujeme proto pohledat on-line, než se do očisty pustíte. Vhodným krystalem do prostoru je třeba ametyst, křišťál nebo fluorit.

Vyzkoušejte vykuřování
Vykuřování je skvělý, účinný a rychlý způsob energetické očisty, který se používá v mnoha kulturách. Účinky bylin, krystalů a harmonizační energie transformují vše těžké a neharmonické, co se v prostoru nachází.  Kromě toho, že zatočí s těžkými energiemi, ještě vám krásně provoní prostor. Zejména pokud je použijete s vykuřovací píckou. Zbaví vás těžkých energií při první očistě, hodí se ale skvěle i na běžnou energetickou údržbu. Kromě očisty vám pomohou prostor i ochránit před dalším usazováním energií. Naše vykuřovací směsi navíc obsahují krystaly a vysokou duchovní energii. Působí tak mnohem účinněji než běžná vykuřovadla nebo třeba sůl.

Co by se vám mohlo hodit…