Tipy na jarní péči o tělo a duši

Tipy na jarní péči o tělo i duši

Jaro už je v plném proudu a s ním přichází i čerstvá energie do našich životů. Chcete tipy na jarní péči o tělo i duši?

S jarem vždy přichází proud nové energie. Po zimě se příroda opět probouzí a my často s ní. Letošní jaro je ale ještě vyšší level. Přichází totiž  na planetu obzvlášť vysoké energie, které nám nabízí možnost posunu. Transformaci našeho vědomí (o té si můžete přečíst tady). Spousta z nás už to více či méně v našem životě pocítila. Tlak na změnu a opuštění starého, přeskupování energií i života jako takového. A je jen na nás, jestli se této energii otevřeme a pustíme ji do našeho života nebo jestli chceme zůstat ve starých kolejích.

Proces to může být pro naše osobní já, vědomí i naše fyzické tělo dost náročný. Sepsala jsem proto několik tipů, jak můžete svému tělu i duši pomoci procesem projít.

Tipy na jarní péči o tělo i duši

Transformace vědomí nebo otevření se novým energiím probíhá vždy na více úrovních. Je to proces, který zasahuje naše fyzické tělo, osobní já (tedy myšlenky, emoce, pozemský život) ale i naši duši, případně vyšší já.

Vždy nejvíc pomůže meditace a spojení s naší Vnitřní Jiskrou.

Je ale dobré v té době o sebe celkově více pečovat a dopřáti lásku a pozornost.

Jak tedy na to? Podívejte se na mé oblíbené tipy.

Solná koupel

Solné koupele jsou moje láska. Pomáhají krásně očistit těžké energie z energetického pole a zrelaxovat fyzické tělo. Naplní zároveň vaši duši a pomůže transformovat staré energie, myšlenky a emoce. Dopřejte si ji alespoň jednou týdně. Nasypte do vany sůl (mořskou, bez umělých barviv a chemických vůní), můžete přidat bylinky, krystaly. Zapalte si svíčku, pusťte hudbu a relaxujte (nejlépe bez mobilu).

Nemáte vanu? Nevadí, dejte si krásnou dlouhou sprchu se solným peelingem. Působí podobně.

Spánek a čas pro sebe

Energetické změny významně ovlivňují i naše fyzické tělo. Můžeme se cítit unavení, bez energie, zahlcení. Dopřejte proto fyzickému tělu zvláštní péči. Nepouštějte se do psychicky náročných projektů, pokud to jde. Vyhraďte si víc času na sebe, relaxaci. Dbejte na kvalitní spánek, ideálně bez rušivých vlivů. Věnujte zvýšenou péči i očistě ložnice. Ukliďte, očišťujte energie, měňte častěji povlečení. Při změnách energií se naše pole čistí více než obvykle.

Kopřivy a bylinky

Čerstvé kopřivy jsou jarní zázrak. Rozproudí energii ve vašem těle, pomůže s jeho očistou, posílí imunitní systém. Jejich esence rozvibrovává buněčné vědomí a pomáhá rozpustit bloky. Zároveň jsou plné minerálů a vitaminů, které naše tělo po zimně ale i v době energetické zátěže potřebuje. Můžete ji popíjet formou čaje nebo nalít trochu odvaru do koupele.

Pokud kopřiva není váš šálek, můžete zařadit i jiné bylinky, které mají lehce očistné účinky. Skvělý je populární medvědí česnek, sedmikrásky, bříza nebo bylinkové čaje.

Tipy na jarní péči o tělo a duši

Uzemněte se

Čím více se nové energii otevíráme, tím náročnější to pro nás může být. Zvyšuje se naše frekvence, proudí námi vyšší energie, než na kterou je naše tělo i mysl zvyklá. Pokud to na vás začíná být moc, uzemněte se. Spojte se s fyzickým tělem, jděte do lesa, zanořte ruce do hlíny. Já osobně nejradši trávím čas na zahradě fyzickou prací. Skvěle funguje i pořádný úklid. Pokud nepomáhá fyzická práce a i po pár hodinách stále „bzučíte“, sáhněte po uzemňujícím jídle. Mně funguje kvalitní steak či sýry.

Díky zaměření do hmoty více aktivujeme fyzické tělo a pomůžeme v něm novou energii rozproudit a vyrovnat se s ní.

Jóga

Krátké protažení ráno i večer pomáhá zklidnit a harmonizovat energie a rozproudit je ve fyzickém těle. Propojí vaše vyšší části vědomí s osobním já i fyzickým tělem. Zároveň vám dá chvilku na spojení sami se sebou a svou Vnitřní Jiskoru, na urovnání myšlenek a emocí.

Třídění

Třídění věcí pomáhá skvěle s tříděním myšlenek a celým transformačním procesem. Díky tomu, že si projdete své věci, si lépe uvědomíte i proces energetické změny. Snáze pochopíte a pojmenujete, co už vám neslouží, co už v životě nechcete a co chcete změnit. Pomůže vám pochopit, jak se měníte a kým chcete nadále být.

Co vám s procesem pomůže…?