udělej si to hezký

Heslo dne: Udělej si to hezký

Tímhle heslem mě včera uvítal on-line svět v příspěvku úžasné designérky. A víte co? Má pravdu!

Chcete si to taky „udělat hezký“, ale hned vám vyskakují důvody, proč to nejde? Nebo nevíte jak?

Jen my jsme ti, kdo rozhoduje o tom, jaký náš den bude. Běžný život se děje a je jen na nás, v jakém módu během toho my budeme. Jestli to přetrpíme do večera nebo jestli si den skutečně prožijeme a užijeme.

Připadá vám to jako sci-fi? Chápu. Existuje v tom totiž jedna zásadní podmínka. 

Abychom si to mohli „udělat hezký“, musíme být VĚDOMÍ a v přítomném okamžiku.

Pokud totiž jen jedeme jak fretky v kolečku, odškrtáváme to-do list a mysl nám víří bez přestávky, pak nemáme šanci krásu života vnímat. Můžeme sedět opečovávané v luxusním wellness a stejně si to neužijeme/neprožijeme, protože jsme chycení naším mentálním polem ve vnějším světě a čekáme, co přijde dál.

Zní to logicky, že? Ale provést to je těžší.

Co tedy s tím? Stačí si říct „Udělej si to hezký“?

Není to o tom, co děláme, ale z jaké úrovně vědomí to děláme. O tom, jestli jsme odpojené od sebe a smýkané vnějšími událostmi nebo jestli jsme ukotvené ve svém středu, spojené samy se Sebou a vědomě si vybíráme „udělat si to hezký“.

Přestavte si plátno, na kterém běží film. Pokud jsme ponoření do vnějšího světa, jsme jako postava v tom filmu. Všechno se děje okolo nás. My automaticky reagujeme podle toho, co nám někdo napsal do scénáře a čekáme, až přijde další scéna. Postupem času nás to pohltí a začneme věřit, že to vše je neměnná realita. Pokud však jsme spojení sami se Sebou a vědomí, pak víme, že si svůj vlastní scénář píšeme sami. Víme, že hrajeme ve filmu. Nadšeně si to užíváme, žasneme nad efekty a dramaty, které naše postava zažívá.

udělej si to hezký

Udělej si to hezký… ale jak?

Zvnitřnění a spojení sama se Sebou.

Věnujte každý den chvilku otočení své pozornosti z vnějšku dovnitř. Vzpomeňte si, že „jste ve filmu a scénář si píšete sama“. Jen díky tomu zvládnete být vědomá a v přítomnosti. Musíte si to jednoduše připomínat, připomínat si, kým jste. Že jste něčím víc než jen zdejší hmotné tělo fungující ve vnější realitě.

Energetická očista

Věnujte čas očištění svého energetického pole od mentálně-emocionálního balastu. Jakmile vám v hlavě víří tornádo myšlenek a emocí, ze kterých půlka ani není vaše, zákonitě vás to strhne a přes jeho hluk neuslyšíte sama Sebe. Když však budete svoje vědomí pravidelně očišťovat, nehrozí vznik tornáda. Nebude vás díky tomu tolik strhávat fretčí kolečko vnějšího světa. Bude jednodušší být sama Sebou, vědomá a v přítomnosti.

Ovládejte své myšlenky

Vy jste tvůrcem svých myšlenek a vy byste měla ovládat je. Často se ale stává, že naše myšlenky jsou tak silné a my tak energeticky vyčerpaní, že nejsme schopní myšlenky ovládat. Jsme pak obklopeni bzučícím rojem myšlenek, přes které je těžké se dostat. Zkroťte je. Silou své vůle, s láskou a laskavostí sama k sobě. A nejlépe pak netvořte zbytečně spoustu nových. Zbytečně tím ztrácíte energii.

Rozhodněte se

Buďte vědomá, vědomě si vybírejte prožívat krásu ve vašem životě. Ne jen jednou ráno před zrcadlem.  Ale v každé vteřině vašeho dne. Když se necháte strhnout, nezlobte se sama na sebe. Jednoduše se opět rozhodněte. 

A poslední?

Utněte námitky vašeho ega, že na to nemáte čas / nemáte peníze / nejde to / za chvilku / doplňte si dle svého… Ani jedna z těch námitek není relevantní. Není to o čase, o penězích atd. Je to o přepnutí vnímání z vnějšku dovnitř. O vědomé volbě si život prožít a užít a ne ho přežít…

Tak co, jdete do toho také? Rozhodnete se si to taky „udělat hezký“? 

Co vám s tím může pomoct…