Vykuřovací pícka – jak na to?
Svazky a uhlík jsou na vás moc kouře? Vykuřovací pícka bude to pravé.
Proč a kdy použít pícku?
Narozdíl od svazků šalvěje nebo uhlíků je vykuřovací pícka mnohem jemnější, byť stále účinný způsob vykuřování.
Kdy ho použít? Skoro kdykoliv.
Díky svíčce a mřížce nad ní totiž pícka směs postupně rozvoní a až s postupem času začne byliny lehce pálit. Díky tomu není ani zdaleka tak divoká jako uhlík nebo svazek. Působí od úrovně hmotné reality až do vyšších rovin duše. Společně s krystaly pak může působit i o něco výš. Pomůže vám tak na více úrovních než uhlík nebo svazky. Zároveň je její působení harmoničtější. Kombinuje vůni i kouř, což zajistí jemné a přitom intenzivní působení. Plamen svíčky se pak postará o harmonizaci sám o sobě. Ve spojení s krystaly jde pak o velmi účinnou, harmonickou a něžnou podporu pro duchovní rozvoj.
Výborně se hodí na časté vykuřování, zkoumání témat v meditaci i na pravidelnou očistu a ochranu prostoru i vlastního energetického pole.
Navíc můžete svíčku kdykoliv sfouknout a vykuřování ukončit.
Kdy se vykuřovací pícka nehodí?
Pícka je skvělá skoro ve všech případech (ano, jsme její velcí zastánci :)). Hodí se do meditace, na běžné vykuřování i na očistu.
Jsou ale případy, kdy bychom přeci jen zvolili jiný způsob. Na velmi vysoké vzletné meditace se lépe hodí nechat směs rozvonět v aromalampě. Naopak pro silně energeticky zanesené prostory se lépe hodí uhlík, jelikož je jeho působení rychlejší a intenzivnější na nižších úrovních. Pícka je na očistu a ochranu spíš z pohledu pravidelné údržby.
Pokud s vykuřováním začínáte, je i tak vhodné postupovat jemně a směsi v pícce pálit nejdříve po 4 dnech, ideálně po týdnu. Až si vykuřování osaháte a vyzkoušíte si, jak rychle působí, můžete se pustit i do častějšího. Krystaly v našich směsích zajišťují jejich harmonické působení. I přesto však v některých případech může být změna překvapivá a rychlá.
Co tedy budete potřebovat?
Práce s píckou je velmi jednoduchá. Budete potřebovat následující:
- vykuřovací pícku
- žáruvzdornou podložku
- čajovou svíčku (ideálně sójovou nebo jinou přírodní)
- vykuřovací směs nebo sypké vykuřovadlo
Jak je to s těmi svíčkami? Přírodní svíčky jsou nejlepší. Ptejte se nejlépe po sójových. Jsou bez vůně a neuvolňují škodliviny. Je ale dost těžké je sehnat. Můžete tak klidně použít i parafínové. Ty u nás najdete. Na zařazení sójových pilně pracujeme.
Jak postupovat?
Připravte si pícku. Ideálně ji umístěte do středu místnosti nebo poblíž místa k meditaci. Do pícky dejte svíčku a zapalte ji. Nahoru na mřížku pak nasypte cca 1 – 1,5 čajové lžičky směsi.
Pokud používáte naše směsi, nasypte je tam i s krystaly.
Směs nechte rozvonět a pícku pracovat. Pokud máte pocit, že směs už nekouří, zkuste ji na mřížce lehce promíchat (pozor, pálí!). Případně můžete přisypat další směs.
Můžete si pohrát i s velikostí svíčky. Klasická malá čtyřhodinová směs spíše rozvoní. Větší osmihodinová směs lehce pálí a dodá víc kouře a silnější působení.
Svíčku můžete nechat dohořet nebo kdykoliv sfouknout a vykuřování ukončit.
Po skončení nechte celou pícku důkladně vychladnout. Potom vyberte krystaly (v případě našich směsí), omyjte je a nechte znovu nabít na slunci/měsíci. Můžete je pak použít s další dávkou směsi. Zbytek směsi vysypte do přírody nebo k pokojovkám. V některých případech se směsi trochu napálí na mřížku. Stačí trochu přitlačit nebo vzít kartáčkem. Jednou za čas opláchněte i samotné tělo pícky.
Občas se píšete, že vám směs propadává. Ano, nejjemnější kousky občas propadnou dolů do svíčky. Je to normální a ničemu to nevadí. Nemusíte se strachovat.
Pokud používáte naše očistné nebo ochranné směsi nebo vykuřovadla bez krystalů, po vykuřování vždy důkladně vyvětrejte. Propustíte tím veškerou uvolněnou neharmonickou energii. (U našich krystalových kromě Očisty a Ochrany větrat nemusíte. Krystaly totiž samy negativní energii transformují.)