Vykuřování na uhlíku – jak na to?
Láká vás vykuřování na uhlíku a nevíte jak na to? Sepsali jsme postup, který vás tím snadno provede.
Proč a kdy používat uhlík?
Způsobů jak pracovat s vykuřovadly je hodně. Proč si tedy zvolit vykuřování na uhlíku kdy se hodí ho použít?
Uhlík se nejlepší volbou ve chvílích, kdy chcete silnější vykuřování. Vykuřovadla se na něm pálí přímo, díky čemuž působí velmi rychle a intenzivně. Co to znamená? Nejrychleji uvidíte/ucítíte účinky a poradí si i s těžkými energiemi, na které jemné vykuřování působí sice také, ale pomaleji.
Působí zejména na úrovni hmotného života, na úrovni myšlenek, emocí a nižších astrálních polí. Sáhněte po něm ve chvíli, kdy chcete vykuřováním očistit energie nebo ochránit prostor a vlastní pole. Velmi účinně a rychle totiž odcloní veškeré negativní vlivy, které na vás jdou zvenku, a poradí si s těžkými a silně negativními energiemi. Hodí se proto velmi dobře na prvotní očištění prostoru, na odstranění cizích energií, na očistu po hádce nebo návštěvě, která u vás kromě kabátu zapomněla i vlastní myšlenky a emoce.
Kdy vykuřování na uhlíku není ideální?
Jsou i případy, kdy vykuřování na uhlíku není ideální. Vyhněte se mu, když chcete u vykuřování meditovat nebo když chcete pracovat na osobním či duchovním rozvoji. V takovém případě sáhněte raději po pícce nebo aromalampě. Zejména pokud s vykuřováním začínáte a ještě tak úplně nemáte vyzkoušeno, co který způsob dělá a jak funguje.
Jak už jste se dočetli výš, s uhlíkem směsi působí rychle a silně. Ve chvíli, kdy vpustíte intenzivní energii do osobního tématu či problému, uhlík velmi intenzivně rozvíří cokoliv, co se v daném tématu schovává. Je sice skvělé, že se situace rozhýbe a rychle odhalí vše, co jste nechtěli vidět. Na druhou stranu toho ale může odhalit příliš mnoho příliš rychle, což vás ve výsledku přehltí a namísto podpory spíše zpomalí.
Když už budete mít různé způsoby více „osahané“, můžete se pustit s uhlíkem i do hlubších témat a nasypat na něj i jemnější vyšší směsi. Ty naše obsahují i nabíjené krystaly, které působení směsi na uhlíku regulují takovým způsobem, aby pro vás účinky byly harmonické. Přeci jen ale doporučujeme jemný a pozvolný přístup spíš než kamikadze.
Co tedy budete potřebovat?
Práce s uhlíkem je asi nejdelší na přípravu, přesto to však není nic složitého. Budete potřebovat následující:
- žáruvzdornou misku, talířek či vykuřovací lasturu
- žáruvzdornou podložku
- izolant – písek nebo sůl
- uhlík
- vykuřovací směs nebo sypké vykuřovadlo
Jak postupovat při vykuřování na uhlíku?
Nejprve si připravte žáruvzdornou misku, talířek nebo lasturu. Pokud zvolíte misku nebo talířek, vybírejte sklo, kámen nebo keramiku. Hlavní ovšem je to, aby odolala žáru. Pokud chcete ctít tradici, zvolte lasturu. U nás najdete perleťové lastury perlorodek, jinde můžete najít Abalone mušle. Používá se jako zastoupení živlu vody.
Umístěte ji na nehořlavou podložku. I přes izolant se může stát, že se zespodu pod uhlíkem rozpálí. Je proto lepší mít jí na místě, na kterém nemůže udělat škodu.
Do nádoby nasypte izolat. Co to je? Nejlépe písek nebo sůl. Písek je tradiční, sůl dodá vykuřování další očistný rozměr. Záleží čistě na vás, které si vyberete. Hlavním úkolem izolantu totiž je odclonit teplo z uhlíku, aby se nádoba příliš nerozpálila. Nasypte do nádoby tolik izolantu, aby pod uhlíkem byla alespoň 2 cm vrstva.
Vezměte uhlík, zapalte ho a položte do středu nádoby na izolant. Nejjednodušší k použití jsou rychlozápalné uhlíky zapálené o svíčku. Jakmile se uhlík rozpálí (začne šednout), nasypte na něj vykuřovadlo. Často se ptáte, jaké se hodí. Můžete použít naše směsi s krystaly, jednodruhová sypká vykuřovadla (piliny z Palo Santo nebo cedru, drcenou šalvěj…..) nebo klidně doma nasušené byliny. Naše směsi nasypte i s krystaly. Opravdu, nic se jim nestane.
Vykuřovadlo sypte opravdu přímo na uhlík. Jen tak se spálí a nebudete zbytečně plýtvat. Kolik? Cca jednu větší čajovou lžičku. Jakmile už směs zčerná, můžete dosypat další.
Teď už začíná proces vykuřování
Můžete jen sledovat kouř a nechat proces působit. Pokud máte větší prostory, které chcete očistit nebo ochránit, můžete vzít nádobu (opatrně!) do ruky a projít s kouřícím vykuřovadlem celý prostor. Zastavte se tam, kde ucítíte hutnější energie. Chcete-li dodržovat tradiční postupy, můžete kouř do rohů místnosti rozhánět peříčkem. Není to ale nutné.
Jakmile uhlík dohoří, nechte vše opravdu důkladně vychladnout. Poté vyberte krystalky. Ty očistěte pod studenou vodou a dejte nabít na slunce/měsíční světlo. Můžete je použít s další dávkou vykuřovadla. Zbytek uhlíku a spálenou směs z písku opatrně odstraňte. Nejsnáze to jde polévkovou lžící. Nezkoušejte brát uhlík do ruky. Jakkoliv vypadá, že drží tvar, ve chvílí co se ho dotknete, rozpadne se na prach. Zbytky můžete vyhodit do přírody nebo do koše (pozor, aby bylo vše opravdu zcela studené!).
Po každém silném, očistném nebo ochranném vykuřování je zásadní důkladně vyvětrat! Opravdu hodně a celý prostor. Dostanete tak z prostoru společně s kouřem jakoukoliv těžkou energii, kterou kouř nestihl transformovat.
S uhlíkem doporučujeme vykuřovat optimálně jednou týdně, ne častěji. Po vykuřování alespoň tři dny sledujte, co se děje, než zapálíte další.