vykuřovací svazky a dřívka - návod

Vykuřovací svazky a dřívka – jak na to?

Vykuřovací svazky a dřívka jsou nejčastější vykuřovadla, se kterými se setkáte. Chcete je vyzkoušet? Sepsali jsme vám návod, jak je použít.

Co jsou svazky a dřívka?

Vykuřování jako takové je rituál s tisíciletou tradicí, která v posledních letech znovu získává na oblibě. Očistná síla kouře se používala ve starověkém Egyptě, v Číně a Indii, v křesťanských rituálech, u amerických domorodých šamanů i v domovech našich babiček. V podobě vánoční purpury se používá dokonce běžně dodnes.

Setkáte se s ním u ženských rituálů, meditací, jógy….. Velmi dobře totiž očišťuje prostor od těžkých energií.

Nejstarším a nejjednodušším způsobem vykuřování jsou právě vykuřovací svazky a dřívka. O co se jedná? O samotné nasušené byliny či vyschlá vzácná dřeva. Nejčastěji se setkáte s bílou šalvějí, u dřívek pak s Palo Santo či s bylinnými provázky.

Ty jednoduše zapálíte a jejich esence spolu s kouřem prostoupí prostor, nabere do sebe negativní energii a po vyvětrání ji odnese pryč.

K čemu se používají a jak působí?

Vykuřovadla lidé odjakživa používali zejména k očistě a ochraně prostoru. Díky kouři velmi dobře prostoupí celý prostor nebo energetické pole a natáhnou do sebe veškeré negativní energie. V chrámech a klášterech a školách mystérií se pak určité složitější směsi vzácných esencí používali na podporu meditace a vytvoření posvátného energetického prostoru.

Svazky a dřívka jsou surovou živlovou přírodní silou. Před jejich použitím je proto dobré se seznámit s tím, jak působí.

Prvním a nejdůležitějším pravidlem je v tomto případě abyste nezapomněli vyvětrat. Kouř  totiž negativní energie netransformuje, ale nasává do sebe. Pokud nevyvětráte, energie se znovu usadí a vykuřování je tak zbytečné. Pokud kouř vypustíte ven, pak teprve negativní energie odnese pryč a ty se transformují v přírodě.

Druhém pravidlem je vybírat odkud vykuřovadla kupujete. Je dobré dbát na kvalitu, aby vykuřovadla byla opravdu přírodní a neobsahovala například umělá barviva. Zároveň také vybírejte od dodavatelů, kteří s vámi energeticky rezonují. Stejně jako ostatní předměty i vykuřovadla přejímají energii, kterou pak spolu s vlastní esencí uvolňují do prostoru.

Jak se liší svazky od směsí nebo směsí s krystaly?

Svazky a dřívka jsou surová přírodní síla. Pokud mají dobrou frekvenci, jsou skvělé na očistu prostoru nebo předmětů. Působí podobně jako rejžák a savo. Velmi důkladně a intenzivně, ale poněkud neřízeně a bez milosti. Stejně jako rejžákem můžete krásně vydrhnout zašlou špínu ale i poškrábat povrch podlahy, vykuřovacími svazky nebo dřívky rozpustíte zašlé energie. Při dlouhém nebo častém používání ale můžete spustit příliš intenzivní očistu nebo poškodit energetické mřížky prostoru nebo osobního pole. Dobře očišťuje nízké energie ale zároveň bez milosti ukazuje čirou pravdu. Může vám tak odhalit leccos nemilého, co v prostoru nebo vašem poli bylo doposud skryto.

Tradiční svazky působí na první až čtvrté (Palo Santo při správné úpravě výš) dimenzi, což je i přirozená úroveň bytí bylin. Dobře očišťuje prostor od usazených energií, myšlenek a emocí nebo silné negativity. Hodí se k důkladnější očistě veřejných prostor, například jóga center, cvičebních místností.

Vyloženě se však nehodí na osobní pole, k meditaci nebo do míst, kde je přirozená frekvence prostoru vyšší než čtvrtá dimenze. Jejich surová síla pak energii prostoru spíše snižuje nebo uzamyká v astrálních sférách. Což je i důvod, proč je nenajdete v naší nabídce.

Kdy je tedy zvolit?

Pokud tedy s vykuřováním, s meditací nebo duchovní prací začínáte, očišťujete prostor, kde se setkávají lidé v počátcích cesty nebo pracujete na daných úrovních, mohou pro vás být svazky na očistu nebo ochranu prostoru vhodné. Pokud však pracujete na vyšších úrovních, doporučujeme spíše sypká vykuřovadla nebo směsi, které obsahují ingredience s vyšším energetickým potenciálem (a ještě více směsi s krystaly). Ty totiž působí do vyšších sfér. Naše krystalové jsou pak vyráběné tak, aby harmonicky pracovaly a podporovaly na svých úrovních, ale neomezovaly případné energetické působení na úrovních vyšších. Můžete si je tak směle zapálit i k vyšším/hlubokým meditacím.

Vykuřovací svazky a dřívka - použití

Co tedy budete potřebovat?

Pálení svazků a dřívek snadno zvládnete. Budete potřebovat následující:

  • žáruvzdornou misku, talířek či vykuřovací lasturu
  • izolant – písek nebo sůl
  • vykuřovací svazek nebo dřívko
  • doporučujeme i krystal křišťálu

Jak postupovat?

Nejprve si připravte žáruvzdornou misku, talířek nebo lasturu. Pokud zvolíte misku nebo talířek, vybírejte sklo, kámen nebo keramiku. Hlavní ovšem je to, aby odolala žáru. Pokud chcete ctít tradici, zvolte lasturu. U nás najdete perleťové lastury perlorodek, jinde můžete najít Abalone mušle. Používá se jako zastoupení živlu vody.

Umístěte ji na nehořlavou podložku. I přes izolant by se mohla zespodu rozpálit. Je proto lepší, když ji postavíte na podložku, na které nemůže udělat škodu.

Do nádoby nasypte izolat. Co to je? Nejlépe písek.  Hlavním úkolem izolantu je odclonit teplo, aby se nádoba příliš nerozpálila. Nasypte do nádoby tolik izolantu, aby pod vykuřovadlem byla alespoň 2 cm vrstva.

Vezměte vykuřovadlo, zapalte ho (ideálně o svíčku) a nechte rozhořet. Po chvilce ho sfoukněte a položte do středu nádoby na izolant. Svazek bude doutnat a kouřit. Doporučujeme do nádoby k vykuřovadlu položit i větší nabitý krystal křišťálu, který do určité míry harmonizuje jeho působení.

Teď už začíná proces vykuřování

Můžete jen sledovat kouř a nechat proces působit. Pokud máte větší prostory, které chcete očistit nebo ochránit, můžete vzít nádobu (opatrně!) do ruky a projít s kouřícím vykuřovadlem celý prostor. Zastavte se tam, kde ucítíte hutnější energie. Chcete-li dodržovat tradiční postupy, můžete kouř do rohů místnosti rozhánět peříčkem. Není to ale nutné.

Důrazně nedoporučujeme chodit po bytě se samotným kouřícím svazkem nebo dřívkem. Hrozí odpadnutí žhavého kousku a následný požár. Dbejte prosím opravdu na bezpečnost.

Jakmile budete chtít vykuřování ukončit, uduste svazek ponořením a zatlačením do písku. Písek očistěte od spálených zbytků. Svazek/dřívko pak můžete použít znovu. Případný krystal očistěte pod studenou vodou a nechte nabít na slunečním nebo měsíčním světle.

Po vykuřování velmi důkladně vyvětrejte. Dostanete tak z prostoru společně s kouřem jakoukoliv těžkou energii, kterou kouř vtáhl do sebe.

Doporučujeme používat maximálně jednou týdně na prostory, kde se pohybuje hodně lidí. Na vlastní prostory maximálně dvakrát měsíčně.

Zajímají vás další způsoby práce s vykuřováním?