jak začít s vykuřováním

Jak začít s vykuřováním

Nevíte, jak začít s vykuřováním, ale přesto vás to láká? Nejste si jistí, jak to funguje a jaké jsou možnosti?

Jak vykuřování funguje?

Vykuřování je starý rituál, který se objevoval napříč kulturami. Využívá očistné síly kouře a esencí vzácných bylin, dřev nebo pryskyřic. Právě jejich zahřívání uvolňuje esence a energie, které se rozprostírají do prostoru a energetického pole.  Kouř či vůně coby element vzduchu jsou velmi účinné a snadno pronikají od nejnižších do vyšších vrstev energetických úrovní, do těžších energií i kralických antičástic v našem poli. Každá bylina, dřevo a pryskyřice má svou vlastní vibraci a své vlastní účinky. Jejich kombinací pak můžeme získat velmi účinné a přesně zacílené pomocníky. Jak začít s vykuřováním? Pojďme na to.

Svazky, dřívka, směsi… Jaký je rozdíl?

Vykuřovací svazky a dřívka

Nejčastěji se můžete setkat s vykuřovacími svazky nebo dřívky. Většinou narazíte na svazek bílé šalvěje nebo dřívko Palo Santo, můžou však být i z jiných pilin nebo dřev. Působí jako drátěný kartáč – silně a intenzivně a zejména na nižších úrovních. Jsou proto vhodné zejména na očistu a ochranu prostoru nebo předmětů spíše než na vlastní energetické pole. Výborně a hlavně rychle si poradí s vrstvou negativních energií doma či v práci, pročistí zatuchlé energie starých domů, prostor po hádce nebo nemilé návštěvě. Jsou surovou neřízenou esencí dané ingredience, je proto vhodné s nimi pracovat občas. Dokáží být sem tam trochu divoké, svéhlavé a nekompromisní.

Jednodruhová sypká vykuřovadla

Jeden druh byliny či pryskyřice v sypké formě. Působí podobně jako svazky či dřívka, máte ale větší možnosti v jejich použití a jsou o něco jemnější. Každá bylina, dřevo či pryskyřice má svou vlastní vůni i účinky. Můžete si tak  nastudovat, co vám přinese nebo si vybrat tu, která vás nejvíc volá. Díky většímu výběru a jemnosti jsou vhodné jak na prostor tak na osobní pole.

Vykuřovací směsi

Vykuřovací směsi jsou jemnější a komplexnější variantou vykuřování. Obsahují směs různých ingrediencí a působí tak na více úrovních a z více stran. Ingredience se dají nakombinovat za určitým účelem. Ty naše jsou míchané ručně podle našich vlastních receptů z pečlivě vybraných surovin nejvyšší kvality.  Účinky jednotlivých ingrediencí působí ve vzájemné harmonii a se stejným záměrem, vzájemně se podporují a doplňují. Do našich směsí navíc přidáváme krystaly a nabíjíme je harmonizační energií. Ty tak působení vykuřovadla zjemní a usměrní, aby pracovalo harmonicky v souladu s vaší cestou, tak, jak vy osobně budete potřebovat.  Jsou vhodné na témata osobního rozvoje a dlouhodobá přání spíše než jednorázové použití a rychlý výsledek. Pomohou vám přinést do života jednotlivé ctnosti, odhalit témata vašich příběhů a udržovat očištěný a ochráněný prostor i energetické pole.

Jak začít s vykuřováním

Návod, jak začít s vykuřováním

Způsobů, jak začít s vykuřováním je několik. Můžete si vybrat formu vykuřovadla i způsoby pálení.

Svazky a dřívka

K pálení svazků a dřívek potřebujete jen tepluvzdornou misku (keramickou, skleněnou), písek, sirky a svazek nebo dřívko. Do misky nasypte cca 2-3 cm písku, sirkami zapalte jeden konec dřívka nebo svazku (na dřívko doporučuji spíš svíčku) a nechte je rozhořet. Pak svazek sfoukněte a položte na písek v misce. S tou můžete projít celý prostor, všechny pokoje nebo můžete misku nechat uprostřed místnosti a nechat kouř pracovat samostatně. K rozehnání kouře si můžete pomoct ptačím pírkem, není to ale nutné. Potom stačí svazek či dřívko uhasit. Nezapomeňte po každém vykuřování důkladně vyvětrat, aby mohly těžké energie s kouřem odejít.

Sypká vykuřovadla a vykuřovací směsi

Ty můžete použít třemi způsoby – na uhlíku, na pícce nebo v aromalampě.

Pálení na uhlíku

je nejsilnější formou vykuřování velmi podobnou vykuřovacím svazkům a dřívkům. K použití uhlíku potřebujete nehořlavou misku s tepelným izolantem (pískem nebo solí). Na písek vložte zapálený uhlík a přímo na nej nasypete směs. Ta začne doutnat a vydávat kouř. Podobně je možné použít i kadidelnici, kdy uhlík místo do misky položíte na horní mřížku. Tento způsob působí velmi rychle a velmi silně. Zároveň je ale také velmi nekompromisní. Je skvělý na počáteční či hlubší očistu energeticky zanesených prostor nebo na pomoc s tématy, kde je třeba rychle zakročit nebo se posunout vpřed.

Vykuřovací pícka

je můj osobní favorit. Kombinuje vůni a jemný kouř. Zachová vysokou frekvenci a přitom využije i sílu kouře. Co je pícka? Podobá se aromalampě, ale místo misky má nahoře sítko, skrze které má vykuřovadlo bližší kontakt s ohněm ze svíčky. Díky tomu se směs zahřívá mnohem více a občas lehce doutná. Síla vykuřovadla je mnohem vyšší oproti aromalampě, ale zachovává si vysokou esenci, díky které může působit do vyšších sfér našeho Bytí. Je vhodná i na každodenní použití. Zároveň je ale skvělá i na vědomou práci na seberozvoji v meditaci nebo při terapeutických sezeních, kdy něžně ale účinně předkládá a odhaluje příčiny stavů či bloky ve vašem vědomí a pomáhá vám je zpracovat. Mnoho z nás může mít na její použití staré vzpomínky.

V aromalampě

Zahřívání směsí v aromalampě je nejslabším způsobem použití. Směs nepřijde do přímého kontaktu se zdrojem ohně a tak jen pozvolna uvolňuje očistné esence a energie ve formě vůně. Je to skvělý způsob jak s vykuřovací směsí začít. Účinky jsou velmi jemné a něžné, vhodné na relaxaci nebo meditaci. Na úrovni hmoty si užijete vůni a očistná esence působí zejména na vyšších úrovních duše a nadduše. Je to skvělý způsob pro každodenní použití k provonění a harmonizaci prostoru nebo naopak do meditace k vyladění na vyšší identity a úrovně vnímání.

Co by se vám mohlo hodit…